Recykling pojazdów

Recykling pojazdów

Wiele mówi się na temat recyklingu odpadów, wyrobów odzieżowych, urządzeń elektronicznych i różnego rodzaju sprzętów. Niewiele jednak słyszy się o recyklingu samochodów! A to duży krok w stronę ochrony środowiska, surowców naturalnych i odnawialnych źródeł energii. Pojazdy mechaniczne to ogromne, ciężkie, wielotonowe maszyny, które zbudowane są z różnego rodzaju tworzyw. Warto wiedzieć, że mogą one zostać ponownie przetworzone i wykorzystane.

Czym dokładnie jest recykling pojazdów?

Recykling to ponowne wykorzystanie pewnych surowców i materiałów, które mogą posłużyć stworzeniu całkiem nowych przedmiotów. Takie działania pozwalają ograniczyć ilość odpadów na wysypiskach śmieci, a także zaoszczędzić spore ilości tak cennej wody oraz energii – zamiast produkować coś zupełnie od zera, można wykorzystać już istniejące komponenty. W odniesieniu do motoryzacji, recykling radzi sobie naprawdę świetnie. Warto wiedzieć, że to właśnie samochody są jednym z produktów, który można w najwyższym stopniu zrecyklingować i w dużej mierze wykorzystać ponownie. Mowa tutaj oczywiście o autach powypadkowych, starych i zniszczonych, których naprawa jest nieopłacalna i które w związku z tym nie nadają się już do dalszego użytkowania, a wyłącznie do kasacji. Co można odzyskać ze zużytych samochodów w procesie utylizacji oraz recyklingu? Całe, sprawne i nieuszkodzone części, a także metale – głównie stal i aluminium. Jakie konkretnie elementy poddawane są recyklingowi? Akumulatory, oleje, opony, silniki. Nieco trudniej przetwarza się na przykład szyby, jednak również i to nie jest niemożliwe. Nie można jednak robić tego na własną rękę, a jedynie korzystając z wyspecjalizowanych punktów i serwisów, takich, jak właśnie nasz – recykling pojazdów Warszawa – zapraszamy!

Nie wiesz co zrobić ze swoim starym samochodem? Chętnie go od Ciebie odkupimy!

Nazwa naszego serwisu nie jest przypadkowa! Odkupujemy samochody w każdym stanie technicznym – zarówno osobowe, jak i ciężarowe. Wystarczy, że się z nami skontaktujesz, a my zatroszczymy się o dalszy los Twojego niepotrzebnego już auta. Skup oraz recykling pojazdów Warszawa to usługa, którą świadczy na terenie całego województwa mazowieckiego, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To najprostszy sposób, aby w odpowiedzialny i legalny sposób pozbyć się niechcianego samochodu, a przy okazji zarobić pewną sumę pieniędzy. U nas wycena jest szybka, rzetelna i darmowa! Jeśli nie masz możliwości dowiezienia do nas niesprawnego samochodu – żaden problem – u nas istnieje możliwość odebrania pojazdu z dowolnego punktu, ponieważ dysponujemy także sprawną lawetą. Prowadzimy uprawnioną stację demontażu pojazdów, co daje pewność legalnej i pełnoprawnej transakcji oraz późniejszej utylizacji, złomowania i recyklingu auta.