Jak szybko sprzedać auto firmowe lub flotę samochodów?

auto-z-komisu

Chcesz szybko pozbyć się aut, dla których właścicielem jest Twoja firma? Dobrze trafiłeś! Z poniższego artykułu dowiesz się jak szybko sprzedać flotę samochodów firmowych w dobrej cenie.

Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie: kiedy najlepiej sprzedać samochody firmowe? Najczęstszymi powodami takiej decyzji są zbyt duże koszty utrzymania floty lub wymiana samochodów na nowsze modele. Wiadomo, że w takim przypadku, kierując się interesem przedsiębiorstwa, zależeć Ci będzie na jak najkorzystniejszej transakcji. Niejednokrotnie ważny jest także czas, który nie gra na Twoją korzyść, ponieważ musisz dopełnić wielu formalności.

Oddanie samochodów firmowych do skupu

Jedną z najlepszych opcji jest oddanie niepotrzebnych Ci samochodów firmowych do skupu aut. Taka usługa wiąże się z dobrą wyceną, dokonaną przez specjalistę oraz, co ważne, szybkim załatwieniem wszystkich formalności. Pracownicy skupu chętnie pomagają w skompletowaniu dokumentów oraz doradzają, jak w najkorzystniejszy sposób sprzedać flotę aut.

Dużą zaletą wyboru skupu złomu jest fakt, że nie trzeba poszukiwać potencjalnego kupca na własną rękę, co może wiązać się z dodatkowymi kosztami, angażowaniem dużej ilości czasu i poświęcenia większej ilości energii i zaangażowania.

Kolejnym plusem jest rzetelność i konkretne warunki umowy sprzedaży aut oraz natychmiastowa zapłata w formie gotówki lub przelewu bankowego. Ponadto, jeśli masz wątpliwość co do całego procesu oddania samochodu na skup, jego pracownicy chętnie pomogą je rozwiać.

Jakiego rodzaju samochody firmowe można oddać na skup złomu?

Skup złomu ma to do siebie, że przyjmie niemal każdy samochód – bez względu na jego stan techniczny, rocznik i inne czynniki, które mogą wpływać na atrakcyjność zakupu. Mogą to być auta nieużywane wiele lat, zepsute, powypadkowe lub wybrakowane.

Jeśli chodzi o firmy, najczęściej na skup oddawane są samochody dostawcze i ciężarowe, ale skup chętnie przyjmuje także auta osobowe, maszyny do pracy na magazynie, maszyny rolnicze itd. Dzięki temu nie musisz się martwić, że nie znajdziesz kupca na swoją flotę, ponieważ skupy złomu mogą przyjąć dowolną ilość pojazdów.

Na wycenę pojazdów wpływa przede wszystkim ich stan techniczny – rocznik oraz części i ich użyteczność. Jeśli masz taką możliwość, dobrze jakbyś posiadał książeczkę serwisową, która będzie zawierać historię pojazdu, zawierającą informacje o przeprowadzonych naprawach. Pomoże to w lepszej wycenie Twojego samochodu, co może pozytywnie wpłynąć na wysokość kwoty, którą za nie uzyskasz.

Dobrze, jakby samochód posiadał także aktualne przeglądy techniczne i mechaniczne, co będzie stanowić dowód na to, że o samochody dbano regularnie. Jednak jeżeli nie posiadasz tych dokumentów, nie martw się, ponieważ wtedy również możesz oddać samochody na skup.

Jeśli więc zależy Ci na szybkiej sprzedaży swojej floty firmowej, a przy tym chcesz uzyskać za swoje samochody uczciwą cenę, skontaktuj się ze skupem złomu, a jego pracownicy poinstruują Cię, jak w prosty sposób pozbyć się niechcianych pojazdów.

Porady

Youngtimer – co to jest i dlaczego wraz z wiekiem wzrasta jego wartość?

Choć jeszcze niedawno wiele osób dziwił widok klasycznych samochodów na drodze i to nie dlatego, że były one...
Czytaj
Porady

Czy możliwa jest sprzedaż samochodu bez zgody współwłaściciela?

Wielu posiadaczy własnego auta decyduje się na włączenie do umowy własności dodatkowej osoby, czyli współwłaściciela. Takie rozwiązanie ma...
Czytaj
Porady

Samochód otrzymany w spadku – co jeśli pragniemy go sprzedać?

Otrzymanie czegoś w spadku na ogół wywołuje w nas pozytywne emocje, pomijając fakt uczucia żalu z powodu odejścia...
Czytaj
Porady

Używane, czy z salonu? Jakie auto wybrać?

Na co warto zwrócić uwagę stojąc przed decyzją kupna nowego samochodu? Czy lepiej postawić na wóz używany, z...
Czytaj
Porady

Co zrobić ze swoim starym samochodem?

Planując wymianę dotychczasowego pojazdu na nowy model, automatycznie pojawia się pytanie: co zrobić ze starym samochodem? Zostawić, oddać,...
Czytaj
Porady

Złomowanie auta bez dowodu rejestracyjnego – czy jest możliwe?

Kiedy samochód po wypadku, bądź też z biegiem lat i eksploatacji nie nadaje się do dalszej jazdy, ani...
Czytaj
Porady

Czy można sprzedać samochód otrzymany w spadku?

Może zdarzyć się sytuacja, że otrzymujemy w spadku pojazd, który wcale nie jest nam potrzebny. Posiadamy bowiem własny,...
Czytaj
Porady

Nowe wzory zaświadczeń o demontażu pojazdów

Od 17 lutego 2020 roku zostały stworzone nowe wzory zaświadczeń o demontażu pojazdu oraz wzory zaświadczeń o przyjęciu...
Czytaj