Utylizacja samochodów

Utylizacja samochodów

Nie wiesz co zrobić ze swoim starym samochodem, który nie nadaje się już do dalszego użytkowania, ani do sprzedania, czy  też przekazania w ręce nowego właściciela? Myślisz, że jedyna opcja to oddanie go na złom? Mimo wszystko chciałbyś jednak, aby trafił w dobre ręce? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług skupu samochodowego!

Twój samochód może zrobić coś dobrego!

Choć samochód, który na skutek wypadku bądź innych uszkodzeń, czy wieloletniego zużycia nie nadaje się już do dalszej jazdy i więcej nie wyruszy w drogę, nie znaczy to jeszcze, że nie może dostać nowego życia. W jaki sposób? Na skutek procesu utylizacji. Tak, jak odzyskujemy surowce wtórne i różnego rodzaju tworzywa, tak możemy również recyklingować pojazdy i części samochodowe. To ogromny ukłon w stronę naturalnego środowiska, znaczna oszczędność energii i możliwość tańszego wyprodukowania w  przyszłości kolejnych, nowych części motoryzacyjnych, a często także nawet zupełnie innych towarów i produktów.

Czym tak właściwie jest utylizacja? 

Choć mówiąc potocznie pod pojęciem utylizacji często rozumiemy wyłącznie całkowite zniszczenie i pozbycie się jakiegoś przedmiotu, w rzeczywistości utylizacja jest to proces, który owszem, ma na celu likwidację substancji toksycznych i niebezpiecznych, ale także odzyskanie i ponowne wykorzystanie odpadów jako surowców wtórnych. Możemy odnieść to zarówno do odpadów gospodarstwa domowego, jak i do większych sprzętów, maszyn, czy właśnie pojazdów! Utylizacja samochodów to proces ściśle związany z ich recyklingiem!

W jaki sposób odbywa się proces utylizacji pojazdów?

Utylizacja pojazdów to wieloetapowy proces, którego nie sposób przeprowadzić na własną rękę. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt, wiedza i umiejętności. Jednak bez obaw – wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my zajmiemy się całą resztą! Profesjonalny skup oraz utylizacja samochodów Warszawa to nasza specjalność! To ważne, aby usunąć i w odpowiedni, bezpieczny dla środowiska, a także dla ludzi sposób pozbyć się wszelkich elementów (typu akumulator, poduszki powietrzne) oraz substancji i materiałów niebezpiecznych (paliwa, oleje, płyny, filtry). W kolejnym etapie części i konkretne komponenty samochodowe dzielone są na takie, które nadają się do ponownego wykorzystania na rynku wtórnym oraz takie, które przeznaczone są wyłącznie do całkowitej utylizacji lub przerobienia na surowce. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba produkować tak wielu części od zera, dzięki czemu oszczędza się wodę, prąd i inne zasoby naturalne. To działania proekologiczne, na którym korzystamy my, a także przyszłe pokolenia.

Utylizacja samochodów Warszawa to świetny sposób na to, aby z jednej strony pozbyć się problemu – co zrobić ze swoim starym, niesprawnym bądź niepotrzebnym samochodem, a przy okazji zrobić coś dla świata. Legalne złomowanie i utylizacja to najlepsza decyzja, przynosząca niepodważalne korzyści.