Czy opłaca się oddać stare auto w rozliczeniu?

nowe-auto-stare-w-rozliczeniu

Chcesz kupić nowe auto? Nie wiesz co zrobić ze starym? Zastanawiasz się, czy opcja nowy samochód stary w rozliczeniu jest opłacalna? Wiele osób korzysta z tego rozwiązania. Czy są zadowoleni? Z nabycia nowego auta z pewnością tak. Jak wyglądają koszty? Na czym polega cała procedura? Którego dilera wybrać? Na co zwracać szczególną uwagę? Tego dowiesz się właśnie z tego artykułu.

Dlaczego wiele osób decyduje się na oddanie starego auta w rozliczeniu?

Zakup auta wiąże się z wydaniem jednorazowo dużej sumy pieniędzy. Decydując się na nabycie nowego samochodu, chcemy, aby posłużył on przez wiele lat. Natomiast wiele osób często zmienia pojazdy, wybierając np. opcję leasingu lub „nowe auto stare w rozliczeniu”. Dlaczego się tak dzieje? Główną przyczyną jest zazwyczaj znudzenie się pojazdem oraz chęć posiadania nowszego. Co więcej, pozwala na to szeroka oferta producentów aut, którzy chcą sprostać wymaganiom swoich klientów, produkując coraz to nowsze modele samochodów.

Na czym polega oddanie starego auta w rozliczenie?

Sprzedaż samochodu na własną rękę może sprawiać wiele problemów i być czasochłonna. Przede wszystkim należy zrobić dobre zdjęcia, wymyślić treść ogłoszenia, umawiać spotkania z potencjalnymi klientami, którzy często okazują się niezdecydowani, a także załatwić wszystkie formalności samemu. Jeśli nie chcesz tracić czasu na to rozwiązanie, wybierz opcję nowy samochód stary w rozliczeniu”. Jak to zrobić?

  1. Wybierz model samochodu, który chciałbyś nabyć.
  2. Znajdź dealera samochodowego, który ma w swojej ofercie Twoje wymarzone auto.
  3. Skontaktuj się z nim w celu umówienia spotkania, aby obejrzeć pojazd i dopytać o szczegóły zostawienia starego auta w rozliczeniu.
  4. Wynegocjuj atrakcyjne warunki dla siebie.
  5. Oddaj stare auto w rozliczeniu, a odbierz nowe.

Wiedz, że w zależności od salonu samochodowego, warunki mogą się od siebie bardzo różnić. Często niektórzy dealerzy dają duże rabaty, a inni nie chcą zejść z ceny ani trochę. Dodatkowo ustalona cena za oddanie starego samochodu w rozliczenie, od razu przechodzi na poczet wkładu własnego dla nowego auta.

Korzyści z oddania starego auta w rozliczenie

Zdania na temat oddania starego auta w rozliczenie są bardzo podzielone. Przede wszystkim z tego względu, że mówi się, że wartość pojazdu jest zazwyczaj zaniżana. Jednak nie w każdym przypadku! Trzeba znaleźć takiego dealera samochodowego, który gwarantuje wartość rynkową auta. Natomiast korzyści dla właściciela samochodu, który chce oddać stare w rozliczeniu, a nabyć nowe to m.in.:

  • oszczędność czasu na sprzedaż osobie prywatnej,
  • możliwość otrzymania dodatkowego rabatu na nowy samochód,
  • możliwość skorzystania z finansowania nowego samochodu na preferencyjnych warunkach,
  • brak angażowania swoich środków na wkład własny.

Czy można samemu zgłosić się z propozycją oddania starego auta?

Wiele osób zastanawia się, czy może samem zgłosić się z propozycją oddania starego auta, aby nabyć nowe. Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Jeśli znalazłeś swoje wymarzone auto, zgłoś się do dealera samochodowego, który ma je w swojej ofercie. W zamian dostaniesz wycenę starego samochodu oraz warunki transakcji „nowe auto stare w rozliczeniu”. Natomiast musisz wiedzieć, że niektóre firmy przyjmują tylko konkretne marki i modele samochodów. Jednak o tym, czy Twoje akceptują, poinformują Cię po zgłoszeniu się do nich.

Czy opłaca się oddać stare auto w rozliczeniu? – podsumowanie

Podsumowując rozwiązanie, jakim jest nowy samochód stary w rozliczeniu ma podzielone zdania. Każdy przypadek jest zawsze rozpatrywany indywidualnie. Z tego powodu też zawsze warto spróbować. Kontakt z dealerem i rozmowa o możliwościach nic nie kosztuje, a można tylko zyskać wiele informacji. Warto również pamiętać, że wybierając opcję oddania starego auta w rozliczenie, zaoszczędzasz mnóstwo czasu na szukanie kolejnego nabywcy. Po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży to dealer samochody zajmuje się dalszą sprzedażą Twojego starego pojazdu, a Ty możesz cieszyć się już nowym autem. Co więcej, czasem nawet warto zgodzić się na trochę niższą cenę sprzedaży, ponieważ czas jest równie cenny. Każdy indywidualnie powinien przekalkulować sobie otrzymaną ofertę.

Porady

Jakie dokumenty przy sprzedaży samochodu do skupu aut?

Każda osoba jest w stanie wyobrazić sobie, jak wygląda tradycyjna forma sprzedaży auta. Wystawianie ogłoszeń, robienie zdjęć, odbieranie...
Czytaj
Porady

Czy można do skupu oddać auto bez polisy OC?

Polisa OC to jeden z ważniejszych dokumentów, które wymagane są, aby samochód mógł wyjechać. Sprzedaż samochodu bez OC...
Czytaj
Porady

Youngtimer – co to jest i dlaczego wraz z wiekiem wzrasta jego wartość?

Choć jeszcze niedawno wiele osób dziwił widok klasycznych samochodów na drodze i to nie dlatego, że były one...
Czytaj
Porady

Czy możliwa jest sprzedaż samochodu bez zgody współwłaściciela?

Wielu posiadaczy własnego auta decyduje się na włączenie do umowy własności dodatkowej osoby, czyli współwłaściciela. Takie rozwiązanie ma...
Czytaj
Porady

Samochód otrzymany w spadku – co jeśli pragniemy go sprzedać?

Otrzymanie czegoś w spadku na ogół wywołuje w nas pozytywne emocje, pomijając fakt uczucia żalu z powodu odejścia...
Czytaj
Porady

Używane, czy z salonu? Jakie auto wybrać?

Na co warto zwrócić uwagę stojąc przed decyzją kupna nowego samochodu? Czy lepiej postawić na wóz używany, z...
Czytaj
Porady

Co zrobić ze swoim starym samochodem?

Planując wymianę dotychczasowego pojazdu na nowy model, automatycznie pojawia się pytanie: co zrobić ze starym samochodem? Zostawić, oddać,...
Czytaj
Porady

Złomowanie auta bez dowodu rejestracyjnego – czy jest możliwe?

Kiedy samochód po wypadku, bądź też z biegiem lat i eksploatacji nie nadaje się do dalszej jazdy, ani...
Czytaj